Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi İçin Elazığ TSO 5 Ayrı Dosya Hazırladı…

10 Ağustos 2022 Çarşamba günü TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve 365 Oda-Borsa Başkanının katılımı ile TOBB’de gerçekleştirilecek olan “Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokolü” için Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili, KURSDER Başkanı ve TOBB Eğitim Merkezi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Veli Aksu tarafından 5 ayrı dosya hazırlanarak TOBB’ye iletildi…

Rekabet Kurumun'dan 4 Büyük Firmaya Soruşturma

Rekabet Kurumu Kararına göre, 2.el otomobil satan şirketlere yönelik soruşturma başlatıldı.

OSBÜK 20. Genel Kurulu Yapıldı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 20. Olağan Genel Kurulu, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, TBMM Sanayi Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TSE Başkanı M. Sami Şahin ve OSBÜK delegelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurula OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş’ta iştirak etti…

ETSO'dan TSE Başkanı Şahin’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş Türk Standartları Enstitüsü (TSE) 61. Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mahmut Sami Şahin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Temmuz 2022 Enflasyon Rakamları...

Türkiye İstatistik Kurumu her ay belirli tarihlerde bir önceki ayın enflasyon oranını duyuruyor.

Arslan, Finansmana Erişim Sorununu Bloomberg Ht’de Değerlendirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Bloomberg HT Televizyonu’nda Gözde Kuyumcu’nun moderatörlüğünü yaptığı Günden Kalanlar Programına konuk olarak iş dünyasının finansmana erişim sorununu değerlendirdi.

İş Dünyasının Krediye Erişme Sorunu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, iş dünyasının en büyük sorunlarının başında gelen krediye ulaşma probleminin ticaretin tüm ekosistemini bozduğunu belirterek, “Temmuz ayı başında yapmış olduğumuz anket çalışmamızda karşımıza çıkan bu önemli soruna TOBB Genel Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’da sosyal medya üzerinden dikkat çekmiştir” dedi…

Elazığ İş Dünyası Tarihi Bir Durgunluk İçinde

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 01/06 Temmuz 2022 tarihinde Oda üyelerine yönelik on-line yöntemle katılımın zorunlu olmadığı Ekonomi Durum Tespit Anketine 5174 katılım sağlandı. Anket sonuçları hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “Deprem ve pandemi sürecini yaşayan iş dünyamızın içinde bulunduğu Meslek Komitelerimizden aldığımız geri bildirimlerle zaten biliyoruz. Bu anket bir bir bakıma mevcut durumun doğrulanması olarak çok değerli verileri önümüze koydu. İnşallah karar alıcılar iş dünyamızın sesine kulak verecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu süreçten zaferle çıkacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da İbn Haldun Üniversitesi Mezuniyet Töreni'nde açıklamalarda bulundu. "Son dönemdeki sınamaları da başarıyla geçtiğimize inanıyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kur , faiz, enflasyon şeytan üçgeninde sıkıştırıldığımız ekonomi istikrar mücadelemizi de zaferle neticelendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati'nin ekonomiye dair mesajları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "KYK vasıtasıyla 2002'de lisans öğrencilerine 45 TL, yüksek lisans öğrencilerine 90 TL, doktora öğrencilerine 135 TL aylık öğrenim kredisi verilirken; 2022'de lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.700 TL ve doktora öğrencilerine 2.550 TL burs veriyoruz" dedi.

Libya Yeniden Petrol İhracatına Başladı

Libya Petrol Hilali bölgesinin ileri gelenleri, 3 aydır kapalı olan petrol sahaları ve limanlarında yaşanan krizin sona erdiğini ve petrol ihracatının yeniden başladığını duyurdu.

Arslan, Elazığ ve Bölgenin Sanayisini Bloomberg HT’ye Değerlendirdi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Bloomberg HT Televizyonu’nda Didem Arslanoğlu’nun moderatörlüğünü yürüttüğü Dünden Kalanlar Programına konuk olarak, Elazığ ve Bölgenin sanayisini değerlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ile buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Endonezya'daki temaslarına ilişkin Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

ETSO: İhracat Rakamları Artarak Devam Ediyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Türkiye ihracat raporda 2021 yılının ilk altı aylık döneminde 165 milyon 269 bin Dolar ihracat yapan Elazığ, 2022 yılının ilk altı aylık döneminde ise 202 milyon 759 bin Dolar ihracat ile yükselişini devam ettirdi. Geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 22,7 artış gösteren Elazığ ihracatındaki istikrarlı yükseliş devam ediyor…

Altyapı Yenileme Projesinde İlk İmza Atıldı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ziver İnşaat ile Elazığ İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı 1. Bölge Yapım İşi sözleşmesini imzaladı.

EBEGEM’Lİ hanımlardan çini sergisi

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde eğitim gören kursiyerler, eğitimler neticesinde kendi ürettikleri çini objeleri Harput’ta yer alan Elazığ Belediyesi KUDEB Sergi Alanı'nda 20 gün süre ile vatandaşlarımızın beğenisine sundu.

Benzin ve Motorine Zam Geldi!

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının artması ve dolar kurunun 16 liranın üzerine çıkmasıyla akaryakıta bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatı 1 lira 45 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 1 lira 38 kuruş arttı. Zammın ardından benzin 24 lirayı, motorin ise 23 lirayı aştı.

Sigaraya ÖTV Zammı

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, alkollü içeceklerde ve sigarada özel tüketim vergisi oranı artırıldı. ÖTV artış oranı alkollü içeceklerde yüzde 25, sigarada ise yüzde 10 oldu.

MÜSİAD’da Gündem, Küresel Gıda Krizi ve Tarımın Geliştirilmesi Konuşuldu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesi, Dost Meclisi toplantılarında küresel gıda krizi ve tarım faaliyetleriyle alakalı bilgilendirme yapıldı.

Toplam 37 haber.